150 let historie čaje

Elegantně svůdný Francouz s ruskými kořeny aneb přes 150 let historie Kusmi

Věděli jste, že firma Kusmi Tea nabízí svým příznivcům exkluzivní čajové směsi, připravované na základě receptur, jejichž přesné složení je přísně střeženým tajemstvím už od roku 1867?
Příběh prémiových francouzských čajových směsí je téměř pohádkový a nechybí ani ten pověstný šťastný konec.
Je o chudém chlapci, který svým umem a důvtipem ke štěstí a bohatství přišel, ale také o úpadku a zmaru, o „vizionářských andělech“ s velkým citem pro obchod, kteří se objevili právě včas, aby znovuvzkřísili zašlou slávu, zachránili tak pro svět dnes již legendární čajové směsi Bouquet de Fleurs  nebo Prince Vladimir či Anastasia a dali vzniknout novým, stejně neodolatelným, jako jsou například čaje relaxační řady Løv Organic nebo třeba nejoblíbenější  čistící čaj BB Detox z kolekce Welness.

Budování imperia

Pavel Michailovič Kusmičov získal v roce 1867 svou první čajovnu v Petrohradě svatebním darem od mistra, u kterého se umění míchání čajových směsí vyučil. Díky jeho citu pro míchání speciálních směsí a obchodnické šikovnosti nově založená firma rychle expandovala. V roce 1880 na počest narození své dcery Elisabeth vytvořil dnes již ikonickou čajovou směs Bouquet de Fleurs. Ta se brzy stala oblíbenou na carském dvoře, což jen přispělo k další popularitě a firma mu utěšeně vzkvétala. Počátkem 20. století, kdy svůj business pomalu předával synovi Vjačeslavovi, byla jeho firma jednou ze tří největších čajových společností v Rusku.
Syn úspěšně rozšířil otcovo podnikání do Londýna. V roce 1917, v předvečer bolševické revoluce v Rusku, otevřel pobočku také v Paříži, kam posléze celá rodina uprchla a pokračovala ve svém úspěšném podnikání zde, již pod názvem Kusmi Tea. Mezi válkami vybudoval prosperující filiálky v New Yorku, Hamburku a Istambulu a centrálu v Berlíně, pro kterou se pragmaticky rozhodl kvůli tehdy zde žijící velké ruské komunitě.

Když se nedaří, co se dařit má

Svému synovi Konstantinovi, vnukovi zakladatele Pavla, předal v roce 1946 válkou oslabenou, leč stále prosperující firmu. Jeho smrtí však šťastné roky pro značku Kusmi Tea skončily, v roce 1972 Konstatin, který sice čaje miloval, avšak nezdědil ani špetku obchodního talentu, musel kdysi tak zářící, bohatou a úspěšnou firmu na pokraji bankrotu prodat. Noví vlastníci pokračovali sice v čajovém byznysu, ale slavné roky byly tytam, povědomí o značce sláblo, slavné jméno Kusmi Tea upadalo pomalu ale jistě v zapomnění.
Situace se diametrálně změnila v roce 2003, kdy upadající firmu převzala společnost Orientis, specializující se do té doby na obchod s kakaem a kávou, společnost Sylvaina a Clauda Orebiových, bratrů z mocné obchodnické dynastie. Tímto krokem se počala psát nová historie značky Kusmi Tea.

Fenomenální čaje nové generace

Noví majitelé, vidící obrovský potenciál značky, oprášili kdysi slavné a úspěšné receptury, uvedli na trh nové směsi, zavedli balení čajů do barevných dekorativních plechovek, oživili distribuční sítě a investovali do posílení mezinárodního renomé značky.
Výsledek se pochopitelně dostavil a posunul značku Kusmi Tea na úplně jinou dimenzi.
Tajemně aromatické směsi Kusmi Tea se tvoří v moderním komplexu nedaleko Le Havre a prodávají se v 85 zemích světa, včetně Česka a Slovenska. Kusmi Tea je dnes lídrem na francouzském trhu špičkových čajů a má ambici stát se globálně nejoblíbenější značkou pro všechny milovníky prémiových čajů. Kusmi Tea má nyní více než 85 butikových obchodů, včetně své vlajkové lodi, otevřené v roce 2012 na prestižní adrese v Paříži na Champs Elysées.

Slavné receptury, klasika, bezkonkurenční wellness a bylinková řada

Základ historických ruských čajových směsí tvoří charakteristická chuť Earl Grey ve spojení s citrusy a kořením, které zjemňují klasickou hořkost černého čaje. Mezi bestsellery značky Kusmi dodnes patří Bouquet de Fleurs (Earl Grey, květiny a citrusy), směs vytvořená v roce 1880 na počest narození dcery zakladatele značky. Prince Vladimir Tea, směs, která vznikla v roce 1888 na oslavu 900. výročí Ruska nebo Anastasia (Earl Grey, květy citrusů a pomerančovníku), směs pojmenovaná na počest dědičky cara Nikolaje, v 17 letech záhadně zmizelé Anastázie.
Ostatně pečlivě vybírané celé čajové lístky z důkladně prověřených lokalit smícháním s nečekanými doplňky povýší i tak zvaně obyčejný černý či zelený čaj na sváteční nápoj.
Nový majitel firmy uvedl na trh moderní wellness linii – směsi s unikátními wellness účinky a vynikající chutí a způsobil tak doslova převrat na trhu výběrových čajů. K nejoblíbenějším patří Detox – lahodná směs maté, zeleného čaje a citronové trávy, perfektní balzám pro tělo i mysl. V neposlední řadě pak i BB Detox – nápoj krásy z maté a zeleného čaje, se stopou grapefruitu. Dalším počinem bylo vytvoření řady Løv Organic- k nejvyšší dokonalosti propracovaný mix organických bylin, čajů, ovoce a dokonce i zeleniny.

Výjimečné čaje pro zcela výjimečné zážitky

Kusmi Tea jsou výjimečné čaje, které dokáží spojit delikátní chuť, zdraví a pohodu. Čajové směsi Kusmi jen nepijete, ty prostě prožíváte téměř všemi smysly – lahodně chutnají, krásně voní, směs je pastvou pro oči ještě před zalitím, o nádherných krabičkách ani nemluvě. Potěší nejen tělo, ale především vaši duši a donutí vás povznést obyčejné zalití hrnku či konvice na malý čajový obřad. Nechte se zlákat, protože s Kusmi Tea zažijete neobyčejné!

Zabezpečené online platby

Dárek k objednávkám nad 2500 Kč

Doprava nad 1500 Kč zdarma

1 vzorek zdarma

30 dní na vrácení zboží