4 otázky pro Marca Levyho

15. února 2022

4 otázky pro Marca Levyho
Pojďme se očistit od našich toxických zlozvyků. 
4 otázky pro Marca Levyho

Dennodenně slyšíme ze všech stran „Detoxikujte se!“. Ale co to vlastně znamená? Zeptali jsme se nejúspěšnějšího francouzského spisovatele, který v roce 2017 vydal svůj 18. román „Poslední ze Stanfieldu“, na jeho názor na trend detoxikace.

Detox

Slovo „detox“ je dnes všudypřítomné. Jaká je vaše ideální představa o detoxikaci, ať už ve výživě nebo kdekoliv jinde?

Moje představa dokonalé detoxikace je po dobu tří dní nesledovat zpravodajský kanál. Rozhodně bych se cítil lépe! Co se týče detoxikace v jídle a v pití, nejsem si úplně jistý. Viděl jsem tolik svých přátel dodržovat zázračné módní diety, které slibují fyzické a duševní zdraví, jako třeba jíst jenom hrozny a banány po celé čtyři dny. Ve skutečnosti ale existuje starý lék, který doopravdy funguje. Dám vám tuhle radu zdarma: přestaňte pít, kouřit a přejídat se! Uvidíte, výsledek je překvapivý; velmi rychle se budete cítit lépe! Jedná se o detoxikaci, nebo jde jen o to přestat s našimi toxickými zvyky? To mi řekněte vy sami, jak by řekl William!


Posledních 16 let jste každý rok napsal bestseller. Jak si navzdory takovému tempu zvládáte najít čas pro sebe?

Moje povolání je docela fajn, protože díky němu můžu dvě hodiny zírat na květináč a všichni si myslí, že jsem byl hluboce zamyšlený kvůli své práci. Nebo můžu navázat konverzaci s krásnou ženou pod záminkou výzkumu pro svou literární postavu! Další příklady už neuvádím, pro případ toho, že si někdo, koho znám, tento článek přečte. Koneckonců, musím si udržet svou pověst!


Jaký je váš oblíbený čaj?

Jé, čaj, ten často používám ve svých románech. Ani si nedokážete představit, kolik slov by už bez něj neexistovalo. Například „čajovna“ je jedno z nich! No a teď vážně – protože je mi jasné, že ode mě potřebujete alespoň jednu seriózní odpověď – můj oblíbený čaj je Lapsang Souchong. Rozumějte, nikdy jsem nechápal, o čem starý Lap zpíval, ani proč Sue tak zářila!


Trend digitální detoxikace je velice populární ve Spojených státech. Chtěl byste to vyzkoušet?

To bych moc rád! Ve skutečnosti mám pocit, že začnu hned teď, takže pojďme rychle dokončit tenhle rozhovor, detoxikace je vážná věc!


Shrnutí: „Detoxikace je vážná věc!“


© Emmanuelle Choussy/Sipa

Související a doporučené produkty