Dědictví starodávných receptů Kusmi Tea

02. února 2024

Dědictví starodávných receptů Kusmi Tea
Starodávné směsi Kusmi Tea původně namíchal Pavel Kusmičov, který také společnost v roce 1867 založil.
Dědictví starodávných receptů Kusmi Tea

Od té doby tyty receptury zůstávají tajemstvím. Bohaté směsi překypují „chutí Ruska“ a velice pečlivě vybíráme všechny použité ingredience. Používáme jen čajové lístky nejvyšší kvality, a následně jejich chuť obohacujeme citrusy, květinami a kořením. Přečtěte si několik příběhu o vzniku těchto zajímavých čajových směsí…

ANASTASIA, pocta velkokněžně

Jemná směs černého čaje, bergamotu, citrónu a pomerančových květů. Tato ikonická čajová směs našla inspiraci v příběhu o velkokněžně Anastázii Nikolajevně, čtvrté dceři a následovnici trůnu po caru Mikuláši II. V červenci 1918, poté, co byla celá královská rodina popravena, mladá dáma záhadně zmizela. Toto zmizení vyvolalo jednu z největších záhad 20. století.


BOUQUET OF FLOWERS NO. 108, oslava narození

Dokonalé spojení prémiových čajů z Číny, Srí Lanky a Indie v kombinaci s neodolatelnou chutí bergamotu, citrónu, limety, pomeranče a mandarinky. A samozřejmě nechybí květinové tóny, které propůjčují jméno této delikátní směsi. Bouquet of Flowers N°108 byla úplně první recepturou Kusmi Tea. Pavel Kusmičov ji původně vytvořil v roce 1880 na počest oslavy narození jeho dcery Alžběty. Nabízíme také ve verzi se zeleným čajem Green Bouquet.


TROIKA, pojmenovaná po koňském spřežení

Troika je delikátní směsí černých čajů z Indie, Srí Lanky a Číny, doplněná chutí přírodních esencí z bergamotu, pomerančů a mandarinek – tří velice oblíbených citrusů. Ruské slovo „troika“ znamená skupinu tří věcí, ale v časech Pavla Kusmičova označovalo koňské spřežení tří koní, které se využívalo pro zápřah kočárů. V tomto čaji najdete tradiční ruské chutě a směs si můžete dopřát kdykoliv během dne. Je úžasným doplňkem třeba pro váš ranní rituál. Nabízíme ho také ve verzi se zeleným čajem.


EARL GREY POLISH Blend NO. 18

Tato směs je jedním z prvních receptů, které Pavel Kusmičov vytvořil ve své první čajové společnosti. Earl Grey Polish Blend N°18 vymyslel na začátku 19. století. Směs je kyselejší variací na klasický Earl Grey a spojuje chutě tradičního bergamotu s citrónem a limetou. Je určena pro pozvbuzení.


PRINCE VLADIMIR, na počest historické osobnosti

Stejně jako směs Anastasia, i tento čaj Pavel Kusmičov navrhl, aby vyjádřil poctu důležité postavě z ruské historie. V tomto případě našel inspiraci ve středověku u velkoknížete kyjevského, kterému se také přezdívalo Zářící slunce. Směs vytvořil roku 1888 při příležitosti oslav 900. výročí od přeměny ruského náboženství na křesťanství, o které se zasloužil právě princ Vladimír. Dnes je čajová směs klasikou repertoáru Kusmi a ve směsi se prolínají chutě černého čaje, citrusů, vanilky a koření. Tento čaj lze pít kdykoliv během dne.

A teď už všechno víte! Tyto starodávné čaje Kusmi už nikdy neuvidíte (nebo nebudete pít) stejným způsobem!