Připravte si čajové latte a dodejte mu kouzlo

19. října 2022

Připravte si čajové latte a dodejte mu kouzlo
Výborný teplý zimní nápoj si nachystejte večer, abyste se zahřáli, nebo k víkendové snídani.
Čajové latte je obecná fráze odvozená z tradičního chai latte. A „chai“ znamená v hindštině „čaj“! Indové si dopřávají svůj čaj s mlékem a s kořením jako jsou skořice, kardamom a hřebíček. Právě tato receptura chai latte zůstává neměnná tisíce let a předává se z generace na generaci.
Připravte si čajové latte a dodejte mu kouzlo

Sypaný čaj je druhým nejoblíbenějším nápojem na světě a můžete si ho dopřát hned v několika různých variantách. V zimě, která v současnosti venku panuje, je ideální čas pro to, dopřát si chvilku požitkářství a pohodlí. Tento týden se s námi můžete podívat do světa latte, a to těch čajových! Ingredience máte pravděpodobně doma: potřebujete vaši oblíbenou čajovou směs, trochu mléka a to je vše! Co se týče postupu, čtěte dále a dozvíte se, jak si připravit dokonalé čajové latte.

Postup

1. Vyberte si čaj

  1. Mezi naše oblíbené čajové směsi pro přípravu latte patří Kashmir Tchai (pochopitelně), inspirovaný tradičním receptem na Chai, ale také Tsarevna, naše kultovní vánoční směs nebo Tchai of Tiger s výraznou chutí koření.

2. Připravte si čaj

Poté, co si vyberete čajovou směs, si uvařte vodu, nalijte ji do třetiny šálku a nechejte směs louhovat. Čím déle necháte čaj louhovat, tím silnější chuť získá. 

Při přípravě černého čaje doporučujeme louhovat lístky 3-4 minuty, aby se uvolnilo veškeré aroma.

3. Zahřejte mléko a našlehejte pěnu

Mléko nalijte do rendlíku a zahřívejte ho na nízkém plamenu, aby se nepřipálilo. Jakmile se nad ním bude uvolňovat pára, odstavte jej z ohně. Nejlepší způsob pro vytvoření tuhé pěny je použít šlehač na mléko.

4. Přilijte mléko

Postupně přilévejte mléko do šálku s čajem, dokud není téměř plný po okraj. Nejlepšího výsledku dosáhnete, pokud budete pomalu naklánět rendlík, aby pěna zůstala uvnitř. 

Poté co přidáte mléko, navrch dolijte také mléčnou pěnu, která dokonalá přeměnu vašeho čaje v tchai latte.

5. Dodejte latte osobní kouzlo!

Popusťte uzdu své fantazii a ozdobte si svůj čaj latte! Zkuste jej poprášit špetkou kurkumy nebo kakaa, nebo na okraj hrnečku položit svitek skořice. Stačí trocha inspirace a váš čaj latte je připravený k podávání!

Tip

Něco navíc: Čaj latte tak trochu jinak

Tento recept samozřejmě můžete upravit podle svých vlastních chuťových preferencí.

Pokud máte alergii na laktózu, jednoduše nahraďte mléko sójovým nebo vanilkovým mandlovým mlékem, které mírně ochutí váš čaj.

Hledáte chuť, která vás překvapí? Připravte si matcha latte! Recept zůstává úplně stejný, jen použijte matchu, zelený čaj tradičně pěstovaný v Japonsku. Jasně zelená barva potěší vaše oči a charakteristickou chuť si zase oblíbí vaše chuťové buňky!

Dobrou chuť! A nezapomeňte sdílet váš krásný čaj latte na Instagramu s hashtagem #kusmitea_cz!


Dopřát si čas, kdy neděláte vůbec nic, je naprosto zásadní. Umožní vám to jen tak vidět, slyšet a cítit…A to je přesně ta chvíle, kdy si skutečně uvědomujete svět.

Fabrice Midal

Související a doporučené produkty